Pavel Kříha Guitars   +420 739 764 234

Tvoje kytara

VIRTUÓSNÍ KLASICKÉ KYTARY

kytara pro tebe přímo z rukou kytarÁře


nebo


Zavolej : +420 739 764 234

Kytara, kterou chceš ...

Brilantní zvuk

Menzura 650 mm

Snadná hra

Na míru pro tebe

Zvukové ukázky kytar

Vítejte

Stavím takové kytary, na které budeš s oblibou hrát.


Kytary dávající pocit komfortu a lehkosti při hře, se silným, čistým a barevným tónem, vhodným pro koncertní hru.


S čistým a vyváženým zvukem v každé poloze, aby vyjádřila všechny nuance tvé hry.


Napiš, jakou kytaru bys chtěl ...


Máme otevřeno
Zavolej : +420 739 764 234

Napiš, jakou kytaru bys chtěl ...

 Briliantní

zvuk

 snadno se na ni 

hraje

 jedinečná

právě pro tebe

Moje nabídka:

Vyber si a klikni pro podrobné info 

STUDENTSKÁ KYTARA

Celomasivní nástroj splňující požadavky pro studenty konzervatoří a základních uměleckých škol. Rozdíl oproti nástrojům koncertním a mistrovským spočívá ve volbě jakosti použitého materiálu ( v tomto případě standartní kvality ), ladících mechanik a povrchové úpravy ( v tomto případě poliuretanový lak na celém nástoji )...


materiál:

 • vrchní deska- evropský smrk, cedr
 • zadní deska a luby- indický palisandr
 • krk- mahagon Khaja
 • hmatník - eben
 • kobylka – indický palisandr
 • povrchová úprava – polyuretanový lak, vysoký lesk.
 • Ladící mechaniky – Rubner, standart
 • šířka hmatníku na nultém pražci – 52, 53 mm

cena – 35 tis. Kč.

koncertní KYTARA

Hodí se pro studenty konzervatoří a akademií. Použitý materiál je v kvalitě „A“. Kytara je vhodná pro sólovou i komorní hru. Vrchní deska je lakovaná šelakovou politurou, což dává vyniknout akustickým vlastnostem nástroje.


Materiál:

 • vrchní deska – evropský smrk, cedr
 • zadní deska a luby- indický palisandr
 • krk- mahagon Khaja
 • hmatník - eben
 • kobylka – indický palisandr
 • povrchová úprava – polyuretanový lak, vysoký lesk, vrchní deska – šelaková politura.
 • Ladící mechaniky – Rubner, classic serie
 • šířka hmatníku na nultém pražci – 52, 53 mm

cena – 60 tis. Kč

Mistrovská KYTARA

Nejlepší dostupný materiál dle vlastního výběru. Tato kytara má vlastní žebrování, které bylo vyvinuto skrze letité zkušenosti se stavbou klasických kytar. Žebrování tedy není kopií osvědčených tipů ( např Torres, Bouchet, atd…), ale jedná se o zcela nový tip, vyvinutý díky zkušenostem, poznatkům, jak nástroj funguje, díky experimentůma navržené tak, aby byl dosažen co nejlepší poměr (kompromis) mezi tuhostí a pružností rezonanční desky, což je nutné pro maximální výkon nástroje i širokou paletu berev zvuku (harmonických alikvotních tónů). Povrchová úprava je šelaková politura na celém nástroji.


Cena se pohybuje v závyslosti na cenně dostupného materiálu

od 80. tis. Kč.

Co říkají moji zákazníci

Během mezinárodních kytarových festivalů v Brně jsem vyzkoušel koncertní kytary od Pavla Kříhy. První dojem byl, že kytary jsou velmi pohodlné pro hru a mají brilantní tón a čistý tón. Studentské a koncertní kytary jsou stavěny tradičnímy postupy starých mistrů. Mistrovské kytary mají vlastní systém žebrování, které dává vyniknout síle i barvě zvuku. Kytary od Pavla Kříhy se hodí pro hudbu 18./19. století i pro moderní hudbu díky univerzálnímu zvuku jeho kytar. Hodí se pro studenty i profesionální hudebníky.


Luciano Tortorelli

Guitar virtuos

Během studia Pavla Kříhy na konzervatoři v Českých Budějovicích jsem měla možnost pozorovat, jak se vyvíjí jeho umění stavět klasické kytary. Jeho kytary byly s každým dalším nástrojem lepší a i v současnosti s dalšími zkušenostmi jsou jeho kytary zase o krok dále.


Kytary Pavla Kříhy mají kvalitní zvuk a hodí se pro studenty i profesionální muzikanty, pro komorní i sólovou hudbu.Mgr.Vilma Manová

CONSERVATORY ČESKÉ BUDĚJOVICE


Máš zájem o kytaru?Promluvme si

Vyplň formulář nebo mi zavolejte hned:  +420 739 764 234  a promluvíme si 

TVořím pro vás kytary

Stavbou klasických kytar se zabývám více jak deset let, od doby studia na učilišti v Lubech u Chebu. Obor „kytarář“ jsem studoval pod vedením kytaráře Miroslava Černíka, který léta pracoval jako technolog v závodě Strunal. Miroslav Černík studoval u známého kytaráře Ivana Rohožky, na jehož nástroje můžeme narazit ještě dnes.


Po absolvování oboru kytarář jsem byl přijat ke studiu hry na kytaru na konzervatoř v Teplicích. Studium hry na kytaru jsem dokončil na konzervatoři v Českých Budějovicích. Paralelně při studiu na konzervatoři jsem pokračoval se stavbou kytar ve vlastní dílně a již během studia na konzervatoři někteří studenti hrály na mé kytary. Měl jsem tak velmi důležitou zkušenost, sledovat své kytary v konkurenci ostatních nástrojů.


Po studiu konzervatoře jsem se začal stavbou nástrojů zabývat intenzivněji. Právě ona hráčská zkušenost, měla velký vliv i na můj vývoj ve stavbě kytar. Zvláště co se týká představy zvuku, kterou bych chtěl u svých nástrojů dosahovat.

Do dnešní doby jsem postavil přibližně 50 nástrojů, většinou po vzoru starých mistrů kytarářů, avšak postavil jsem i několik experimentálních kytar, na kterých jsem si především ověřoval své poznatky a teorie o fungování nástroje, především funkce rezonanční desky. Své nástroje pravidelně vystavuji na mezinárodních kytarových festivalech a soutěžích. Na mé nástroje hrají především žáci konzervatoří a hudebních škol v Čechách, ale i v zahraničí.


Pavel KRIha GUITARS

A,Barcala 1368, České Budějovice

+420 739 764 234

© 2012-2019 , Pavel Kříha . All rights reserved.

© Made by Centrum Změn