Pavel Kříha Guitars   +420 739 764 234

Tvoje kytara

VIRTUÓSNÍ KLASICKÉ KYTARY RUČNĚ VYROBENÉ NA MÍRU


nebo


Zavolej : +420 739 764 234

Kytara, po jaké toužíš. A ještě víc...

Brilantní zvuk

Dokonalý tvar

Snadná hra

Stvořená pro tebe

Poslechni si, jaký má zvuk

Krátce o nás

Vítejte

Moje poslání je jednoduché: Vytvářím kytary, na které chcete hrát. 


Kytary, na které se velmi snadno hraje, mají brilantní a vyvážený zvuk, dokonalý tvar a jsou pečlivě zpracované. 


Jasný a vyvážený zvuk vám umožní dokonale vyjádřit svojí hudbu


Máme otevřeno
Zavolej : +420 739 764 234

Objednej si kytaru, kterou si zamiluješ ...

 Briliantní

zvuk

 snadno se na ni 

hraje

 jedinečná

právě pro tebe

Moje nabídka:

Vyber si a klikni pro podrobné info 

Studentská kytara

koncertní kytara

Mistrovská kytara

Co říkají moji zákazníci

I've had the pleasure to play the guitars of Pavel Kriha during the Brno International Guitar Festival.


The first impression is that they are very easy to play producing a brilliant and accurate sound, well-tuned scale length and good projection.


Kriha uses an admirable traditional method of Spanish guitarmaking and his guitars are characterized by refined, timeless aesthetics. With a clear balanced tone, the guitars of Pavel Kriha respond to every nuance of the player's musical expression, better addressed to the XIX guitar repertoire but also excellent for the contemporary music.


They are concert guitars suitable for students of music conservatories as well as for professional guitarists, and certainly they should be considered among the best guitars with an excellent compromise between price and quality.


Luciano Tortorelli

Guitar virtuos

Měla jsem možnost sledovat stavbu Kříhových nástrojů po dobu několika let a mohu konstatovat, že stavba jeho kytar má vzestupnou tendenci. Jeho nástroje jsou zvukově kvalitní, rovněž výborně vyhovují tvarově a jsou pečlivě řemeslně zpracovány.


Kytary Pavla Kříhy jsou vhodné pro koncertní hru nejenom pro posluchače konzervatoří, ale obstojí na koncertních pódiích v široké konkurenci ostatních stavitelů.


Mgr.Vilma Manová

CONSERVATORY ČESKÉ BUDĚJOVICE


Zaujalo vás to? 
Výborně!

Vyplňte tento formulář. Brzy vám zavolám a promluvíme si o vaší kytaře. Nebo mi zavolejte hned:  +420 739 764 234

Objednávka

TVořím pro vás kytary

Výrobou klasických kytar se zabývám přes deset let, od té doby co jsem začal studovat v Lubech u Chebu stavbu kytar na učilišti hudebních nástrojů pod vedením kytaráře Miroslava Černíka, jenž byl žákem známého kytaráře Ivana Rohožky. Po ukončení studia jsem byl přijat na Teplickou konzervatoř jako student hry na kytaru k profesoru MgA. Janu Zárubovi, a studium jsem dokončil na konzervatoři v Českých Budějovicích pod vedením MgA. Františka Lukáše.

Během studia konzervatoře jsem se progresivně rozvíjel a zdokonaloval také ve stavbě kytar. Právě neustálý kontakt s muzikantským prostředím a snaha ovládnout nástroj jako hráč,mi dala mnohé poznatky, kterých využívám ve stavbě kytar ( ideální vlastnosti kytarového zvuku, hratelnost nástroje i jednoduchý vzhled, který dává vyniknout kráse použitého materiálu ). Již během mého studia konzervatoře vznikaly nástroje, na které hrají studenti konzervatoří i žáci základních uměleckých škol.

Při stavbě nástrojů se zaměřuji na tradiční postupy starých mistrů kytarářů. Na mé kytary hrají především studenti konzervatoří. Jako kytarář se pravidelně zůčastňuji také výstav při mezinárodních kytarových festivalech, kde má každý zájemce možnost si nástroj přehrát a posoudit v porovnání s jinými nástroji. Do dnešní doby jsem postavil přes čtyři desítky nástrojů.


Pavel KRIha GUITARS

A,Barcala 1368, České Budějovice

+420 739 764 234

© 2012-2019 , Pavel Kříha . All rights reserved.

© Made by Centrum Změn